Η Ομάδα διαχείρισης του YouGreeks σας εύχεται ευτυχισμένο το 2019 !! Και σας ευχαριστεί για τις 51.190.967 Προβολές !

Παρασκευή 27 Αυγούστου 2010

«Γλυκιές ισοπαλίες» για ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και Άρη στο Γιουρόπα Λιγκ

Και οι τρεις ελληνικές ομάδες προκρίθηκαν στην επόμενη φάση.

Η ΑΕΚ έκανε το καθήκον της στο άδειο από φιλάθλους της γήπεδο Καραϊσκάκη και θα είναι παρούσα στην αυριανή κλήρωση των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.
Η ομάδα του Μπάγεβιτς «πάτησε» στο 1-0 του πρώτου αγώνα στη Σκοτία και παρά το γεγονός ότι «καρδιοχτύπησε» στη ρεβάνς με τη Νταντί Γιουνάιτεντ (1-1), πήρε το εισιτήριο για τους ομίλους της διοργάνωσης.
Ο Ντιοπ στο 23΄ άνοιξε το σκορ και ο Ντέιλι στο 78΄ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
Στην παράταση ο ΠΑΟΚ
Ο Ζλάταν Μουσλίμοβιτς πέτυχε το «χρυσό» γκολ για τον ΠΑΟΚ στο 12ο λεπτό της ημίωρης παράτασης, στην αναμέτρηση του «Σουκρού Σαράτσογλου» με τη Φενερμπαχτσέ, στέλνοντας τον «Δικέφαλο του Βορρά» στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.
Η μακεδονική ομάδα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 της Φενερμπαχτσέ στην Κωνσταντινούπολη και έγινε η τρίτη ελληνική ομάδα που προκρίθηκε στους ομίλους της διοργάνωσης, κατά μεγάλη σύμπτωση μάλιστα με το ίδιο σκορ. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 50ο λεπτό με τον Εμρέ.
«Άντεξε» στην πίεση ο Άρης
Ο Αρης προκρίθηκε στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 της Αούστρια στη Βιέννη, στη ρεβάνς του 1-0 στο «Κλεάνθης Βικελίδης».
Οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του Ρουίς στο 42ο λεπτό (είχε σημειώσει και το μοναδικό τέρμα στο πρώτο ματς), ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 56΄ με τον Λιντζ.
Η κλήρωση για τους ομίλους της διοργάνωσης θα γίνει αύριο (Παρασκευή) το μεσημέρι (14:00), στο Μονακό.